Praktika profesionale n GKA

Thirrje pr aplikim n Programin Kombtar t Praktikave


Ministria e Mirqenies Sociale dhe Rinis, shpall thirrjen e tret pr Programin Kombtar t Praktikave t Puns n Administratn Shtetrore dhe Institucionet e tjera, Publike.

N kt program ftohen t aplikojn t t rinj profesionist nga mosha 21 deri 26 vje, nga Shqipria dhe Diaspora, t cilt kan mbaruar minimalisht ciklin e par t studimeve bachelor. Qllimi i Programit Kombtar t Praktikave t Puns sht prfitimi i nj prvoje kualifikuese q ndikon n zhvillimin e aftsive profesionale, akademike, personale dhe njohja me administratn publike.

Zhvillimi i praktiks s puns sht pa pages megjithat periudha e praktiks s puns do t njihet si prvoj pune gjat rekrutimit n institucionet e administrats publike.

Aplikimi sht i mundur n faqen: http://praktika.sociale.gov.al

Fituesit do t lajmrohen nprmjet adress elektronike nga institucionet prkatse.

Ky program do t zgjas 3 muaj, Gusht Tetor 2017

Lanimi i thirjes: 3 Korrik 2017
Thirja mbyllet: 28 Korrik 2017
Shpallja: 4 Gusht 2017
Fillimi i praktiks: 7 Gusht 2017